Волонтери із Америки навчають тернопільських дітей англійської мови

30/07/2015

unnamed_1ae09-300x16826 липня 2015 року, у Музейно-меморіальному комплексі імені Патріарха Йосифа Сліпого в Заздрості на Тернопільщині відбулося відкриття благодійної літньої школи англійської мови.

Проект, організатором та головним спонсором якого є Релігійне товариство українців католиків «Свята Софія», США (ТСС А), створено для дітей з родин учасників АТО, дітей-сиріт і семінаристів Тернопільської духовної семінарії. Захід відбувається з благословення владики Василя (Семенюка), Митрополита Тернопільсько-Зборівського.

Протягом трьох тижнів 18 учасників програми віком від 15 до 20 років з Тернопільської, Донецької, Херсонської, Львівської та Рівненської областей вивчатимуть англійську мову у трьох різнорівневих групах. Лекції вестимуть кваліфіковані викладачі-волонтери зі Сполучених Штатів Америки. Передбачено багатопланові заняття з граматики, розмовної мови, читання, розуміння зі слуху, майстерності писання. Навчання складатиметься із двох ранішніх та одного пополудневого блоків. Вечірні заняття включають перегляд та обговорення кінофільмів, караоке та класи з американської кухні. Навчальний процес проходитиме не лише за традиційним методом підручника, але й передбачено ігрові та мультимедійні методи із застосуванням новітніх технологій. Учасники програми матимуть неповторну нагоду спілкуватися живою англійською мовою, пізнати американську історію, культуру й традиції. Метою організаторів є не тільки створити повноцінне англомовне середовище для молоді, а й подбати про духовний розвиток учнів. Відтак, протягом дня слухачі відмовлятимуть вервицю, Хресну дорогу, а також відбудуть прощу до Зарваницької Матері Божої. Недільні Божественні Літургії для учасників школи служитимуться рівно ж англійською мовою. Передбачено екскурсії Подільським краєм.

Як зазначила директор школи д-р Ірина Іванкович, цей проєкт є відновленням традиції, що її на початку 1990-х років започаткувала тодішня голова ТСС А д-р Романа Навроцька, заходами якої і було споруджено Музейно-меморіальний комплекс ім. Патріарха Йосифа в Заздрості. Саме д-р Навроцька покликала до життя представництво Товариства в Україні, доручивши йому завдання проводити навчання англійської мови. На світанку незалежності України такі курси в Тернополі та у Львові організовував чинний Голова ТСС А академік Леонід Рудницький. «Сьогодні в умовах війни Товариство «Свята Софія» в Америці відчувало обов’язок підтримати військовослужбовців у свій спосіб: забезпечити їхнім дітям можливість продуктивно та корисно провести літні канікули, скористатися нагодою спілкування з носіями англійської мови, поглибити свої духовні джерела, пізнати спадщину Патріарха Йосифа. Понадто, Товариство, яке діє в дусі заповіту Блаженнішого Йосифа Сліпого, завжди відгукувалося на потреби Церкви і мирян. Тому цього разу нашим бажанням було вийти до тієї молоді, яка вже на старті свого життя зіштовхнулася із труднощами. Це і діти, чиї батьки сьогодні відстоюють цілісність України на Сході, це і біженці з АТО, і діти-сироти. До участі у проєкті запрошено рівнож студентів Тернопільської духовної семінарії, яка носить ім’я Блаженнішого Йосифа Сліпого. Цією програмою ТСС А бажає підкреслити три основи, на яких Патріарх Йосиф будував свою місію, а це наука, молитва і праведне християнське життя», – підсумувала ініціатор проекту І. Іванкович.

До активної співпраці у проведенні літньої школи прилучилися Товариства «Свята Софія» в Бельгії та Римі. Фінансову підтримку надав рівно ж народний депутат України Микола Люшняк. Серед діаспорних організацій, які не залишилися байдужими до цієї справи, слід відзначити Українську католицьку освітню фундацію в Чикаго, Фундацію Українського вільного університету та Апостольство молитви парафії свмч. Йосафата у Філадельфії.

poglyad.te.ua

 
 

 

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт. Ласкаво просимо!

З повагою,
Адміністрація ВГО “Поруч”

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт.
Ласкаво просимо!

Перейти на новий сайт