Волонтери розповіли, що нова форма українських солдатів буде зручною та вогнетривкою

24/06/2015
vimage1Цього літа армія почне отримувати нову літню форму. Її розробкою займалися активісти під керівництвом волонтера Костянтина Лісника. “Сегодня” дізналася, чим вирізняється новий солдатський одяг, пише NEWSru.ua.

“У хлопців було дуже багато скарг на стару літню форму: вона плавиться, і дихати в ній неможливо. Це пов’язане з тим, що виробники робили тканини з порушенням технології, – зазначає Лісник. – Ми проаналізували досвід США, Литви, Німеччини, СРСР і розробили 5 типів тканин: 100% бавовна, саржа, твіл (65% бавовна, 35% поліестер) і два типи тканини ріпстоп. Всі тканини з двома типами обробки: маслобензостійка і вогнетривка. Залежно від ситуації, Міноборони може замовляти форму з тієї чи іншої тканини”.

Також волонтер додав, що був перероблений і функціонал форми.

“У формі, яка використовується зараз, тенденції 10-річної давнини. Наприклад, раніше мало носили бронежилети, зараз їх носять постійно. Але в старій формі є нагрудні кишені, доступ до яких заблокований через бронежилет. Багато інших непотрібних функцій: липучка, блискавка, ґудзики. Навіщо? Ми зробили костюм, витрата тканини якої на метр менша, а також два типи застібки. Коштувати форма буде на 20% дешевше”, – резюмував Лісник.

У Міноборони кажуть, що на цьому тижні пройде тендер на фабрику, яка займеться пошиттям. Вартість комплекту у відомстві не уточнюють, але кажуть, що все оплатить держава.

Багато уваги було приділено і взуттю військових. “Нові шкарпетки не гірші, ніж в армії США. Вони досить товсті, щоб вбирати піт. Черевики демісезонні з якісної шкіри завтовшки 2,2 мм з нейлоновою підкладкою і хорошою підошвою”, – додав Лісник.

Нагадаємо, раніше були оприлюднені варіанти нової літньої і зимової форми для солдатів Збройних Сил України.

 
 

 

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт. Ласкаво просимо!

З повагою,
Адміністрація ВГО “Поруч”

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт.
Ласкаво просимо!

Перейти на новий сайт