Волонтери ВГО «Поруч» – учасники зльоту волонтерів Харківщини

05/06/2017

Нещодавно на базі Національної академії Національної гвардії України пройшов ІІІ щорічний зліт волонтерів Харківщини. Студенти всіх вищих навчальних закладів міста презентували свої проекти, змагалися та знайомилися з діяльністю Національної гвардії України.

«Волонтери  завжди робили і  роблять величезну і відповідальну справу – допомагають людям. Сьогодні на першому місці по довірі в Україні знаходяться саме волонтери, і мені приємно, що в Харкові на всіх рівнях підтримується ця розумна ініціатива», – з такими словами звернулася до присутніх президент Харківського університетського консорціуму Людмила Бєлова.

Також привітав усіх присутніх і побажав перемог  у змаганнях начальник Академії генерал-майор Сергій Соколовський.


Відкрили захід показові виступи духового оркестру Академії, барабанщиків, карабінерів, шаблістів та особливо видовищний виступ взводу спеціального призначення.

Представники всіх вишів міста виступили з презентаціями своїх волонтерських проектів та відзвітували за діяльність протягом року у центрі культури навчального закладу.

Команди цивільних навчальних закладів змагались на чотирнадцяти локаціях, де показували навики стрільби в мультимедійному тирі, знання з історії України та вміння надавати першу медичну допомогу. Крім того, було проведено декілька майстер-класів, тренінгів, презентацію найсучасніших зразків техніки та озброєння, що використовується у Національній гвардії України. Курсанти вищих військових навчальних закладів змагалися у бойовій стрільбі, воєнізованій естафеті, перетягуванні канату та в нормативах поводження зі зброєю. Цікавою стала й концертна програма, презентована учасникам заходу по закінченні змагань.


На ІІІ обласному зльоті звітували, змагалися та співпрацювали 14 волонтерських загонів, 270 студентів, курсантів та учнів з 26 загальноосвітніх навчальних закладів, консорціум молодих психологів Харківщини, Обласна станція юних туристів Харківської обласної ради. Відвідали захід і волонтери ВГО «Поруч», котрі представили результати проекту “Школа волонтерів”.

Наші волонтери Христина Гиренко та Анастасія Сулима провели гру-квест “Волонтерськими шляхами”, впродовж якої команди продемонстрували згуртованість, знання з історії розвитку волонтерства та вміння надавати медичну допомогу.

Відомчими нагородами Міністерства внутрішніх справ, Національної гвардії України та Академії були відзначені найактивніші волонтери Харківщини, які зробили значний внесок у розвиток волонтерського руху. Приємно, що серед нагороджених були випусники «Школи волонтерів» Анжела Денисенко та Сава Чуйков. Їхня волонтерська звитяга та безкорислива праця  були  гідно оцінені – врученням почесної  відзнаки «За відданість Україні».

Вітаємо наших волонтерів і зичимо їм подальших успіхів, радості від добрих справ та невичерпного джерела натхнення й енергії. Віримо, що з кожним роком лави волонтерів поповнюватимуться новими відданими своїй країні громадянами, котрі принесуть їй ще більше користі.