Волонтери відправили 70 бійців АТО відпочивати на Прикарпаття

07/09/2015
Ukrainian servicemen ride on an armoured vehicle near the eastern Ukrainian town of Debaltseve October 6, 2014. REUTERS/David Mdzinarishvili (UKRAINE - Tags: POLITICS CIVIL UNREST MILITARY TPX IMAGES OF THE DAY)

Ukrainian servicemen ride on an armoured vehicle near the eastern Ukrainian town of Debaltseve October 6, 2014. REUTERS/David Mdzinarishvili (UKRAINE – Tags: POLITICS CIVIL UNREST MILITARY TPX IMAGES OF THE DAY)

Відпочити та оздоровитись на Прикарпатті мали змогу бійці АТО з усієї України.

 

Літню реабілітацію організували місцеві волонтери. За чотири заїзди на Івано-Франківщині побували 70 вояків, пише Фіртка з посиланням на Подробиці.

 

Програма розрахована на тиждень і графік дуже насичений.

 

Їхній день починається із самого ранку – сніданок, потім – реабілітація. Спершу – заняття із психологом. Індивідуальні або групові. Практичний психолог Ліда Андрійчук розповідає: щоб нормалізувати емоційний стан бійців, застосовує спеціальні методики.

 

Нюанс цієї методики в тому, що на виході всі отримають дуже красиві результати. У всіх виходять картини і коли вони на них дивляться: “Ой, я 20 років не тримав пензлик в руках, а вийшли малюночки!“, – пояснює практичний психолог Ліда Андрійчук.

 

Окрім вже традиційної арт-терапії, волонтери організували для бійців заняття з гончарства. Не в усіх виходить з першого разу.

 

Ти просто всю душу вкладаєш в цей малюнок або виріб. І ти просто забуваєш, йдуть думки в сторону від того, що було“, – каже боєць АТО з Кривого Рогу Євген Горій.

 

Відновлюватись фізично українським солдатам допомагають масажисти. Кажуть, за тиждень спини вояків забудуть про важкі бронежилети та отримані на фронті травми.

 

Руки витримують, тому що звично, то не проблема. Масаж завжди допомагає. Все таки розслаблення, плюс зміцнення організму і дає те, що людина себе краще чує“, – каже масажист Анна Гаранжа.

 

Програма кожного заїзду літньої реабілітації бійців триває не довше тижня. Останній заїзд – а це два десятки бійців та стільки ж волонтерів – прийняв Гошівський монастир.

 

Ціль в першу чергу – духовне оздоровлення. Тому що все починається від душі. Якщо душа зранена, там лікуй не лікуй“, – впевнений духовний наставник літньої реабілітації о. Периферій.

 

Чи вдасться восени оздоровити українських вояків, поки що невідомо. Волонтери кажуть: може просто не вистачити грошей.

 

Адже у холодну пору до основних витрат – харчування та проживання – додасться ще й оплата за тепло.

firtka.if.ua

 
 

 

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт. Ласкаво просимо!

З повагою,
Адміністрація ВГО “Поруч”

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт.
Ласкаво просимо!

Перейти на новий сайт