Воркшоп «Культурний інтелект для лідерства у глобальному суспільстві» за партнерства ГО «Поруч»

20/09/2015

Изображение 153  За підтримки Шведського інституту та Посольства Швеції в Україні у Миколаївському національному університеті ім. В.О.Сухомлинського відбувся міжнародний воркшоп з теми «Культурний інтелект для лідерства у глобальному суспільстві».

Воркшоп, який відбувся 18-19 вересня 2015 року реалізовано за грантової підтримки Шведського інституту. Ключовою метою заходу було розробка інтегрованого університетського курсу «крос-культурна комунікація та лідерство у глобальному суспільстві».

Викладачи кафедри іноземних мов Тетяна Шиян та Лідія Айзікова (волонтери ГО «Поруч») зібрали громадських діячів, науковців, викладачів з різних університетів України для того, щоб обговорити питання формування культурно компетентної особистості в умовах інтеграційних та трансформаційних процесів.

Шведський інститут надав можливість об’єднати зусилля і налагодити комунікацію між випускниками шведських програм, які ініціюються та реалізуються Шведським інститутом. Подібного роду ініціативи цей високоповажний заклад організовує по всьому світу, в тому числі і в Україні. Для академічної спільноти це надзвичайно важливий захід. Інтелектуальний продукт – міждисциплінарні проектні пропозиції, які згенеровані представниками різних галузей знань – соціологія, економіка, педагогіка, лінгвістика, юриспруденція.Изображение 227

Захід модерувала випускникця літньої програми Шведського інституту, доцент кафедри іноземних мов – Тетяна Шиян.

Програма заходу передбачала цикл коротких лекцій від фахівців та експертів, які стосувалися глобальних компетенцій як невід’ємний атрибуту лідерства: доцент КНЕУ, волонтер ГО «Поруч» Володимир Сацик, лекція «Хто відповідальний за посил», виконавчий директор ГО «Поруч» Марія Тищенко, «Формування готовності особистості до крос культурної комунікації» к.п.н., доцент кафедри іноземних мов Солодка А.К.

Програма першого дня воркшопу була доповнена ознайомчою екскурсією по місту від наукового співробітника краєзнавчого музею.

Програма другого дня воркшопу базувалась на тренінгових технологіях за методикою «Опен спейс», у ході якого учасники заходу за тренерської підтримки в режимі інтерактивної дискусії обмінялися своїм баченням та шляхами імплементації ідей побудови інтегрованого університетського курсу.

Кожна з міні-груп учасників мала змогу запропонувати і презентувати власні інноваційні рішення в частині моделювання ефективних крос культурних стратегій спілкування.

В цілому захід відбувся у дружній атмосфері, сприяв налагодженню ефективних комунікацій та продуктивному діалогу між учасниками, дав можливість проявити таланти кожному присутньому упродовж двох днів роботи воркшопу. Партнер ГО «Поруч» висловлює слова щирої подяки Шведському інституту, посольству ШВЕЦІЇ в Україні, команді координаторів заходу, усім учасникам, фасилітаторам, запрошеним експертам, адміністрації факультету іноземної філології, за сприяння у вдалому проведенні заходу.Изображение 124

 

 
 

 

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт. Ласкаво просимо!

З повагою,
Адміністрація ВГО “Поруч”

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт.
Ласкаво просимо!

Перейти на новий сайт