28 вересня в конференційній залі ДВНЗ «Київського національного університету імені Вадима Гетьмана» відбулася симуляція Міжнародних переговорів з питань клімату в рамках конвенції ООН, в якій брали участь студенти, викладачі, волонтери та зацікавлені особи. Організаторами даного заходу були активістки Ольга Бойко та Ольга Фурсік – активістки УМКА, а також виконавчий директор громадського об’єднання «Поруч» Марія Тищенко.
Імітаційна гра передбачала ролі кожного учасника. «Крістіна Фугуерес» відкрила конференцію та пояснила ситуацію, щодо зміни клімату на нашій планеті. Вона зауважила, що ця проблема є чи не найважливішим питанням, яке постає перед країнами всього світу. Після виступу пані Крістіни всі члени конференції (делегати різних країн) заглибилися у обговорення даного питання. Особливо активними були представники різних сфер бізнесу, що пропонували всім учасникам різних країн піти на компроміс з ними: представники бізнес-організацій фінансують всі екологічні проекти, натомість делегати повинні проголосувати за надання їм дозволу на пошук та буріння нафти в Арктиці. Мотивували вони свою позицію тим, що через 40 років усі відомі родовища нафти вичерпають свої запаси до останньої краплі. США, розвинуті країни та ЄС категорично заперечили, адже бачили в цьому екологічну загрозу для людства. Представники Китаю, Індії та інші нерозвинуті держави були не проти такої угоди, оскільки представники бізнес-гігантів пообіцяли спонсорувати не тільки еко-проекти, а й сприяти економічному розвитку даних країн. Країни, що розвиваються, аби уникнути проблему бідності, бачать вирішення ситуації у співробітництві з представниками бізнесу. Після ретельних переговорів всі учасники виступили з доповідями.
«Науковець», роль якого виконувала Ольга Фурсік, проаналізувавши всі надані йому результати запевнив країн-учасниць конференції, що цього не достатньо для суттєвих зрушень у зміні клімату. Тому наступила друга хвиля переговорів, у якій зал розділився на дві половини: перша виступала за інтереси бізнес-представників, друга-категорично була проти. Але несподівано для всіх обурені громадські активісти повстали із закликом до збереження довкілля. Саме ці демонстрації дали поштовх до вирішення всіх розбіжностей між учасниками конференції (представники бізнесу відмовилися від плану пошуків нафти в Арктиці; розвинуті країни погодилися дати допомогу країнам, що розвиваються; ЄС ділиться своїми новітніми розробками для захисту екології з іншими країнами). Із висновків: дані показники були проаналізовані науковцями, які дійшли висновку, що ці умови є набагато кращими за попередні і більш сприятливими для розв’язання екологічної проблеми.
Завершилася конференція підписанням спільної угоди між делегатами серед учасників.
Чи дотримаються угод країни та чи вирішиться екологічна проблема покаже час…