ГО «Поруч» підтримала проведення інтелектуального форуму вищої освіти

14/09/2015

122Метою Форуму було обговорення вченими і практиками сучасних стратегій міжнародної конкурентоспроможності університетів, світового досвіду та українських перспектив у цій сфері, соціально-економічних вимірів стратегічного розвитку вищої освіти в Україні. Захід носив дискусійний характер, учасники активно обмінювалися думками та ідеями. Форум об’єднав провідних науковців з усіх частин країні (В.Бахрушин, О.Гомілко, І.Дегтярьова, В.Липов, В.Сацик, М.Жук та інші), а також зарубіжжя, зокрема, одним з спікерів зустрічі був Анатолій Олексієнко – професор Гонконгського Університету. Модератором форуму був засновник заходу – Сацик Володимир Іванович, координатор освітніх проектів ГО «Поруч».

Форум складався з двох тематичних панелей:

 

  1. Децентралізація та інноваційний розвиток університетів: світовий досвід та українські перспективи (перша половина дня).
  2. Десовєтізація вищої освіти в Україні як необхідна передумова її модернізації і нарощення конкурентного потенціалу (друга половина дня).

 

Система освіти має готувати особистість, яка не лише вміє жити в громадянському суспільстві і правовій державі, а й створювати їх. Тому реформування освітнього процесу в Україні є одним з основних ресурсів формування духу нової української нації.

1 111

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Форум став логічним продовженням Конференції “Реформа вищої освіти в Україні“, яку організувала ініціативна група Спілки дослідників вищої освіти України у стінах КНУ імені Тараса Шевченка 28-29 травня 2015 року. В якості партнерів заходу виступили Громадська організація “Поруч” та науково-популярний сайт Освітні тренди.

Захід об’єднав понад 50 учасників з багатьох куточків України, представників різних освітніх закладів та академічних інституцій, особистостей, які щиро вболівають за розбудову конкурентної вищої освіти в Україні. Той факт, що у Форумі взяли участь представники різних наукових напрямів – економісти, соціологи, філософи, педагоги, історики, математики тощо – свідчить про міждисциплінарний характер цього інтелектуального зібрання та започаткування нової, міждисциплінарної, традиції в Україні у сфері досліджень вищої освіти.

 

Зокрема, Володимир Бахрушин, головний експерт Реанімаційного пакету реформ, запропонував до уваги присутніх результати власних наукових досліджень , які пов’язані з аналізом сучасних викликів, які стоять перед українськими університетами та можливими відповідями на них. Особливо цікавим та вкрай актуальним при цьому став здійснений дослідником аналіз довгострокових трендів масовізації вищої освіти в Україні порівняно з іншими країнами та регіонами світу.

Директор Інституту вищої освіти НАПН України Світлана Калашнікова познайомила учасників з нагальними питаннями розвитку лідерського потенціалу університетів як основи реформування вищої освіти України . Також пані Світлана запросила усіх охочих до участі в новій, ініційованій Інститутом вищої освіти у співпраці з британськими колегами, програмі підготовки нових лідерів у сфері вищої освіти.

Професор Харківського національного економічного університету імені Семена Кузнеця Володимир Липов систематизував соціокультурні та інституціональні чинники визначення конкурентоспроможності університетів (порівняльний аналіз та висновки для України) . Окремі положення доповіді дослідника викликали неабиякі наукові дебати серед присутніх на Форумі учасників та дискусантів.

Авторське бачення загального ходу і перспектив десовєтізації вищої освіти в Україні як необхідної передумови її модернізації та нарощення конкурентного потенціалу було у виступі і презентації професора Гонконзького університету Анатолія Олексієнка . Також професор у цікавому форматі розповів присутнім про свій рідний Гонконзький університет, особливості та перспективи його розвитку на майбутнє , а наприкінці зустрічі запропонував присутнім спеціальний методологічний семінар  із сучасних вимог та світових стандартів підготовки та оформлення наукових публікацій.

Цікавими та оригінальними були доповіді авторів, які представляють сучасну філософську науку в Україні – доктора філософії Ольги Гомілко (аналіз демократизації сучасного університету та академічної автономії) й кандидата філософських наук Михайла Жука (дослідження вищої освіти України між пострадянською міфологією та випереджальним розвитком).

Варто також зазначити, що Форум відбувався в новому інноваційному форматі, який передбачав особливий наголос на активному обміні думками між учасниками, критичному аналізі представлених матеріалів тощо. Задля цього було запрошено до участі окремий пул дискусантів (опонентів), які на основі попереднього ознайомлення з матеріалами доповідачів пропонували після кожного відповідного виступу власну критичну оцінку і альтернативне перспективне бачення поставленої проблеми. Окремо було передбачено час для обговорення тих чи інших питань у залі в форматі круглого столу. Такий підхід до роботи Форуму в цілому викликав неабиякий інтерес в учасників та гостей заходу.

Ініціативна група Спілки дослідників вищої освіти України щиро дякує усім партнерам, доповідачам, дискусантам, учасникам Інтелектуального форуму за проявлений інтерес та високу активність під час заходу. Запрошуємо до участі у майбутніх подіях!IMG_0562_result

 
 

 

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт. Ласкаво просимо!

З повагою,
Адміністрація ВГО “Поруч”

Шановні Друзі!

Раді повідомити, що для зручного та більш інформативного висвітлення нашої діяльності, ми оновили сайт.
Ласкаво просимо!

Перейти на новий сайт